Idén 2017 után, immáron második alkalommal került megrendezésre Magyarországon a REGIO EARTH Közép- és Délkelet-európai Vályogépítészeti Fesztivál.

A Regio Earth egy évenkénti esemény, melynek fókuszában a vályog alapú építészet, építés, tervezés és művészetek állnak. Az esemény Közép- és Délkelet-európai régióra összpontosít és célja, hogy erős, határokon átnyúló hálózatot hozzon létre a helyi szakemberek (építészek, mérnökök, kézművesek, professzorok, kutatók stb.) és érdeklődők számára.

A közös nevező, a Közép- és Délkelet-európai régió vályogépítészeti öröksége és víziója az, hogy új módszereket találjunk ennek integrálására a kortárs építőipar dinamikáiba. A rendezvény célja egyúttal a nagyközönség elérése annak érdekében, hogy népszerűsítse a környezettudatos, természetes alapanyagú építést.

A fesztivál alapötlete BIHARI Ádámtól, Alina NEGRU-tól és Alessandro SERRA-tól származik, akik három barátként tértek haza a grenoble-i földépítészeti központból (ENSAG, CRAterre, amàco), ahol hallgatóként, oktatóként, kutatóként tevékenykedtek. 

Jelenleg a márka három csapat tulajdona: a magyarországi Körépítők (Környezettudatos Építők Egyesülete), a romániai TERRApia és a szerbiai Earth and Craft;  minden évben a három ország egyikében kerül megrendezésre. 

Az első fesztivál (2017) a magyarországi Vas megyei Oszkó községben, a második rendezvény (2018) a romániai Bánát régióban, Buzad községben, a harmadik alkalom (2019) pedig a szerbiai Mosorin községben volt. 2020, 2021 években az esemény a COVID miatt elmaradt.

Három rendkívül sikeres és egyre növekvő érdeklődést kiváltó fesztivál után két év pandémia kényszerszünet következett. Ahogy bármilyen más tematikájú fesztiválnak, úgy a Regio Earth esetén is kihívás volt a három évvel korábbi lendületet és lelkesedést újra életre hívni. Ráadásul a legutóbbi (2019. Szerbia, Mosorin) alkalom, melynek szerbiai partnereink voltak a házigazdái, nagyon magasra tette mércét, mind látogatottságban, mind szakmaiságban. Mindezen kihívásokkal együtt a magyar szervező csapat nagy lelkesedéssel vágott bele a munkába Tengődön, a Környezettudatos Építők Szervezete iskolájában.