Medvey Boldizsár

Építész-irodavezető

Építészmérnökként végeztem a BME Építészmérnöki Karán 2014-ben, ahol most tanársegédként és doktoranduszként dolgozom az Épületszerkezettani Tanszéken. A kutatási területem a vertfalak tartóssága. Ennek kapcsán azt vizsgálom, hogy a különböző időjárási hatásokra hogyan öregednek ezek a remek szerkezetek. - Medvey Boldizsár, építész-irodavezető

A Naturarch-ba való becsatlakozásom tulajdonképpen egy természetes folyamat eredménye volt. Ádámmal való együttműködésünk az egyetemi évekig nyúlik vissza. Dr. Lányi Erzsébet tanítványaiként ismerkedtünk meg a környezettudatosság építészeti vonatkozásaival, s azóta is mindketten messzemenőkig elkötelezettek vagyunk a természetes építőanyagokkal való építés iránt.

 A munkám számomra legkedvesebb része a vályogházakkal való találkozás, ismerkedés. Minden ház más és más, s így másképp is öregszik. Az ilyen folyamatok feltárásával a tervezői munkám és a kutatásom kölcsönösen kiegészítik egymást.

A népi építészeti örökségünkön túl további nagy inspirációt jelentenek Martin Rauch és a LehmTonErde épületei. Mindkét forrásanyagra támaszkodom a kutatásom, a tervezői, illetve az oktatói tevékenységem során is.

 

Személyes érdeklődésemet illetően fontosnak tartom megemlíteni, hogy egy évtizede ismerkedem a permakultúra rendszerével és eszköztárával. Az ilyen irányú önképzésem mostanra stabil hobbivá fejlődött. A jövőben szeretném egyre mélyebben beépíteni ennek a keretrendszernek az elveit és az eszköztárát a tervezői gyakorlatomba is. Nagy álmom, hogy egy (vagy több :) PDC tanfolyam (Permaculture Design Course) részvételt is tető alá hozzak. Hiszem, hogy az építész tervezői végzettségem és tapasztalatom, illetve a PDC tervezői képességek egymást erősítő kompetenciák.

A tervezői gyakorlatomban a legbüszkébb talán arra vagyok, hogy az Aires Mateus testvérpár irodájában lehettem gyakornok, s az ott töltött idő alatt nagyban hozzájárultam a 2012-es velencei biennáléra tervezett pavilonjuk a Radix tervezésében.

Kutatói gyakorlatomban a 2020 januárjában publikált, szabadon hozzáférhető összefoglaló cikket tekintem a legnagyobb eredményemnek. Ez a stabilizált föld anyagok gyorsított eróziós vizsgálati eredményeit összegző tanulmány, közel 60 nemzetközi szakcikk feldolgozásával készült.

Az oktatói gyakorlatomban büszke vagyok arra, hogy az elsőéves épületszerkezettan tárgyak évfolyamfelelőseként nagyban hozzájárultam a tantárgyak elvárásainak és számonkérési módszereinek egységesítéséhez, illetve átláthatóságához.

Previous
Previous

Dr. Bihari Zoltán - Jogtanácsos

Next
Next

Sebő Orsolya - Általános adminisztrátor